Programy na podporu montessori tříd

Chcete pomoci?

adoptuj pomůcku

• program zaměřený na nákup finančně nákladnějších pomůcek
  • seznam pomůcek sestaven průvodci, průběžně aktualizován
  • nákup vybrané pomůcky dárce podpoří minimální částkou 1000 Kč
  • konečné pořízení pomůcky zajišťuje Spolek
  • možnost vystavení darovací smlouvy
  • kontaktní osoba Petra Valicová valicovapetra@gmail.com

daruj knihu

• program zaměřený na rozvoj společné knihovny Montessori tříd
  • vybrat můžete dle vlastního uvážení nebo ze seznamu knih sestaveného průvodci
  • knihu dárce pořídí a doručí do školy
  • kontaktní osoba Marie Holá a průvodci

další možnosti

Exkurze, semináře, workshopy

Pokud máte možnost ukázat našim dětem něco ze své profese nebo jim představit svou oblíbenou zálibu, neváhejte nás kontaktovat. Naší snahou je nabídnout dětem co nejširší spektrum podnětů, které jim umožní vybrat si svou vlastní cestu životem na základě dostatečného množství informací a inspirace. Obrátit se můžete na zástupce Spolku nebo přímo na zástupkyni ZŠ pro Montessori třídy Marii Holou.

Kabinet kosmické výchovy

Aby děti měly možnost si osahat věci, o kterých jinak jen čtou, slyší nebo je vidí, vznikl u nás ve škole Kabinet kosmické výchovy. Má za cíl nabídnout dětem tematické boxy, které jim svým obsahem objevování světa přiblíží. První boxy vznikly se zaměřením na světadíly a různé kultury. Pokud máte doma suvenýry z cest, které musí pryč, aby uvolnily místo jiným, prosíme, nevyhazujte je. U nás budou opečovávány a budeme za ně vděční.

Kancelářské potřeby, materiály na tvoření

Naše děti pracují na řadě projektů, při kterých mají opravdu velkou spotřebu kancelářského i různého dalšího materiálu. Pri prezentaci se meze nekladou, a tak kromě menších i větších archů papíru, pastelek a tužek využijí i kusy provázků, bavlnek, barevných pěnových hmot a papírů a spousty jiných potřeb k tvoření. Kdyby vám doma něco z toho přebývalo, třeba se nám to bude hodit. Budeme rádi za informace, nejlépe přímo do školy.

Dotace a granty

Rozvoj prostředí, ve kterém se naše děti vzdělávají, se snažíme zajistit i prostřednictvím grantů a dotačních programů. Máme rozpracovanou knihovnu projektů, které bychom mohli realizovat. Projekty se týkají přeshraniční spolupráce s Montessori školami v Německu, ale třeba i vybavení dílen, obnovy zahrady, či přípravy jarmarků a dalších komunitních akcí. Pokud byste měli tip na zajištění jejich financování, budeme rádi za informaci.

Podpořili nás

Nadace PRECIOSA

Díky dotaci jsme pořídili pomůcky na prezentování Kosmických příběhů. Děti prvního trojročí už stihly prezentaci prvního velkého příběhu s názvem Bůh, který nemá ruce. Jde o příběh, který seznamuje děti se vznikem vesmíru a se základními fyzikálními a chemickými zákony, které v přírodě pozorujeme. V průběhu vyprávění jsou prezentovány pokusy, které si mohou děti vyzkoušet. Na příběh navazuje další množství materiálů a pomůcek v češtině i angličtině.

Grant ARRIVA

Díky dotacím zaměstnaneckého grantu firmy Arriva jsme vybavili žákovskou knihovnu i tvůrčí ateliér. Děti tak mají k dispozici další krásné knihy a encyklopedie, které jsou pečlivě oštítkovány a zaevidovány, aby byly možné i jejich výpůjčky domů. V ateliéru jsou všem třídám díky grantu k dispozici různé sady šroubováků, kladiv, kleští, sponkovaček, tavných pistolí nebo pilek na železo a dalšího dílenského nářadí. Děti tu tvoří různé dekorace, ale pracují i na větších projektech jako třeba budka pro ptáčky.

Finanční dar ROTARY CLUB

Díky finančnímu daru od Rotary clubu Jablonec-Liberec byly pořízeny různé hudební nástroje. Děti je s radostí využívají nejen při hudební výchově, ale také při ranním přivítání na elipse či v odpolední družině. Připravili s nimi také několik krásných představení pro rodiče a sourozence a doprovází je i na školách v přírodě a jiných výletech.

Ekofond Libereckého kraje

Ekofond podpořil náš projekt venkovní učebny na školní zahradě. Cílem je přetvořit stávající školní pozemek na živý a užitný prostor, který dětem umožní učit se, poznávat, zkoumat i odpočívat. To vše za aktivního přispění dětí. Postupně jsou budovány vyvýšené záhony, naučné chodníčky, ale i pódium pro aktivní i odpočinkový program.

za každou pomoc i dobrý tip srdečně děkujeme

Žáků

Kroužků