Montessori principy jsou pro žáky 2. stupně orientovány především na praktický život a tvůrčí činnost s důrazem na smysluplnost v aplikování odbornějších znalostí – to vše v rámci své sociální skupiny/třídy. Útočištěm našich sedmáků je v tomto školním roce Kryštofovo Údolí, kde se v krásně vyvýšeném prostředí nachází ovocný sad, který představuje nikdy nekončící výzvu. Děti si už vyzkoušely měření ohrazení (následovat bude jeho stavba), stříhání paznehtů u koz či česaní švestek. Z těch při poslední návštěvě „uvařily“ švestkovou nutellu, holky udělaly palačinky a společně s průvodci si mohli pochutnat na vlastnoručně dělané pochutině. S sebou zpět do školy si děti přivezly výsledky měření ohrazení a společně se matematicky budou propočítávat k potřebnému materiálu, čeká je také návrh „architektonické“ konstrukce přístřešku pro zvířata. O jejich progresu vás budeme informovat v dalších článcích.