V novém školním roce se děti Montessori tříd pustily s vervou do vaření v nové kuchyňce. Podle zákulisních informací, které se k nám dostaly ze školy, to vypadá, že blok vaření nebude rozhodně nudnou záležitostí. Marek Bürger, třídní průvodce 7.D, nám k tomu poskytl tento komentář: „Společně s kolegyní Bárou Macháčovou jsme dětem v jejich premiéře dali zcela volný prostor, aby ukázaly, co v nich je. A že toho bylo! Libovolně se rozdělily do pracovních týmů, vybraly recept a stanovily svůj rozpočet. A výsledek? Na finální servisový stůl dorazil například výtečný řízek s bramborem, sushi, boloňské špagety či tortilly a další pochutiny (na fotkách vidíte sami). Po těchto výkonech bylo jasné, že si naše kuchařky a kuchaři zaslouží povýšit, a tak jako symbolické povýšení získal každý svou vlastní kuchařskou zástěru.“

Děti společně s průvodci mockrát děkují Bářině babičce, paní Bursíkové, která jim zástěry ušila.

V dalším pokračování kulinářských aktivit průvodci plánují přesah vaření i do jiných odvětví. Hodiny strávené v kuchyňce budou propojeny s matematikou (např. převody jednotek), finanční gramotností (bude vždy naplňován určitý rozpočet či další kalkulace), historií daných surovin a jejich výskytem apod. Bude tak vždy vytvářen komplexní projekt, který dává dětem smysl, a zcela přirozeně tak získávají dovednosti a tolik ceněné kompetence.