AKTUÁLNÍ INFORMACE: Milí rodiče a zájemci o zápis do Montessori tříd ZŠ Liberec, ul. 5. května, vzhledem k aktuální situaci nemůžou až do odvolání probíhat plánované aktivity pro předškoláky ani semináře pro rodiče. V případě zájmu o zápis do Montessori třídy kontaktujte naši zástupkyni Marii Holou e-mailem nebo telefonicky: hola@zs5kveten.cz nebo 778 541 451. Děkujeme za pochopení!

O PLÁNOVANÉM KURZU: Jakmile to bude možné, rádi bychom každý čtvrtek od 16:30 do 18:00 přivítali v prostředí našich Montessori tříd předškoláky, kteří by se k nám od příštího roku rádi přidali do tříd prvního trojročí. Cílem kurzu je představit dětem prostředí a pravidla Montessori tříd a ukázat jim způsob a cyklus práce se speciálními pomůckami. 

Kurz je určen pouze dětem, ale rádi bychom, aby i rodiče měli možnost poznat, jakým způsobem v Montessori třídách pracujeme. Proto na první hodině uvítáme i rodiče, které seznámíme s fungováním školy a kurzu a zodpovíme jejich dotazy. Zváni jsou také ti, kteří se k nám chtějí podívat a dozvědět se o nás více.

Na kurzech budeme pracovat klidným tempem, které vyhovuje osobnosti dítěte, seznámíme děti s angličtinou ve výuce. Pracujeme respektujícím způsobem, zpětnou vazbu soustředíme na hodnocení toho, co se dětem podařilo, co je baví a motivuje.  Společně zjistíme, zda dětem nabízený způsob práce vyhovuje a zda by v něm chtěly pracovat i po dobu celého svého základního vzdělávání. Více o organizaci výuky a našich principech vzdělávání naleznete na těchto webových stránkách pod Informacemi. Kurzy budou probíhat na ZŠ Liberec, ul. 5. května, během prvního i druhého pololetí. Kurz je celoroční. Cena za každé pololetí je 1800,-. Z důvodu epidemiologické situace startujeme místo původně plánovaného termínu až 22.10. Druhé pololetí začínáme 11.2.  Poslední kurzy pololetí jsou 28.1. a 27.5.

Pro přihlášení vašeho předškoláka kontaktujte Marii Holou, zástupkyni ZŠ pro Montessori třídy, emailem na hola@zs5kveten.cz nebo telefonicky 778541451.   Na setkání se těší naši průvodci.