V tomto školním roce máme konečně možnost pořádat dlouho plánovaný cyklus interaktivních seminářů pro rodiče, inspirovaných myšlenkami M. Montessori, A. Faber, E. Mazlish a dalších osobností.
  • Semináře jsou určeny pro rodiče školních i předškolních dětí, kteří se chtějí dozvědět, jak mohou dětem pomoci s rozvojem soustředění, sebedisciplíny, spolupráce, a kteří chtějí sdílet své zkušenosti a poznatky.
  • Semináře povede Renata Ouředníková, zkušená Montessori průvodkyně předškolních dětí a asistentka v naší růžové třídě. Společná setkání se budou konat 1x měsíčně. Témata na sebe budou volně navazovat, ale je možné se účastnit i jednorázově.

Poprvé jsme se sešli 18. listopadu a zkoumali jsme 1. kapitolu z knihy „Jak mluvit, aby se děti lépe učily doma i ve škole“ od Adele Faber a Elaine Mazlish. Naše povídání tedy bylo zaměřeno na to, jak se vyrovnat s pocity, které jsou s učením spojeny.

Podruhé jsme se setkali ve čtvrtek 9. prosince a bylo to opět velmi příjemné a inspirativní.

Další setkání plánujeme v těchto termínech:

24. února         Úskalí trestu: Alternativy, které vedou k sebedisciplíně

24. března        Společné řešení problémů: Jak podpořit dětskou kreativitu a odpovědnost

28. dubna         Chvála, která prospěje, kritika, která neublíží

26. května        Jak osvobodit dítě z jeho role